Vzpomínky - soukromý poklad

15.01.2017

Už jste také letos propadli mánii sběru darů přírody? Houby, jahody, lesní jahůdky, maliny, borůvky..

Vždycky se nesmírně těším na čas borůvek - vracím se totiž ve vzpomínkách

do dětství, kdy jsme často vyráželi s babičkou a dědou starým Trabantem do lesa. O dětských sedačkách tenkrát ještě nikdo ani neslyšel a tak jsme s bráškou za hlasitého chechtání během jízdy neustále cestovali ze zadních sedadel do kufru a zpátky. A ten nepřeslechnutelný typický zvuk a smrádek Trabantu... jako by to bylo včera :-) V lese jsme strávili celé dopoledne, dokud jsme - rozumějte babička s dědou - nenasbírali plný kýbl borůvek. My děti jsme se chvíli snažily, ale pak už se naše pozornost většinou ubírala úplně jiným směrem, než nějaký nudný sběr.

Ale jak rádi jsme potom chodili do spíže a uzobávali hrsti těch lahodných modrých kuliček! A ta bublanina ! A ovocné knedlíky ! A borůvky s cukrem a smetanou !! To jsem milovala :-)

A tak teď vozím svojí vlastní rodinku do lesa, vyprávím, jak jsem se měla báječně a co jsem všechno dělala a zažila na prázdninách u babičky a dědy, sbíráme společně ty lesní lahůdky, poznáváme les... Děti zatím ještě tohle všechno chtějí slyšet a líbí se jim naše výpravy do "temných hvozdů" , stavění vílích domečků, hledání paloučků, pokukování po skřítcích...

A já to všechno prožívám s nimi, a doufám, že ony si také za čas rády vzpomenou. 

PS: vlastně se babi a dědy musím někdy zeptat, jak si to pamatují oni, možná jim tohle dám dokonce i přečíst... tedy budou-li chtít a najdou-li brýle... :-)