Stále v cyklu - totální transformace

03.03.2018

Jak je důležité žít v harmonii se svým cyklem, aneb můj příběh. 

Dlouhou dobu jsem si vlastně pořádně a do hloubky neuvědomovala svoji cykličnost. Jen jsem tak prolétávala životem a neviděla jsem to podstatné. Ostatně nějaké zkoumání té otravné menstruace mě rozhodně nelákalo. Ó jak jsem se mýlila! O to zajímavější ale byla má pozdější zjištění :-) 

Za svoje první procitnutí z úplné nevědomosti považuji snahu otěhotnět - tehdy jsem snad poprvé začala vědomě sledovat svůj menstruační cyklus. Hledání plodných dní, pozorování změny nálad a svého těla mě začalo zajímat.

A tak pomalu, ale jistě, začal můj vnitřní přerod. Odehrálo se mnoho a mnoho významných chvil a "aha momentů" - jako těhotenství, porody (a rovnou 3x :-)) a moje cesta ženství se čím dál více odkrývala a rýsovala. Rozhodla jsem se tedy následovat svojí intuici a plně prozkoumávat a objevovat svoji ženskost.

Četla jsem mnoho velmi inspirativních knih, navštěvovala ženské kruhy, pozorovala vlastní vnitřní reakce a přímo dychtila po dalších informacích. Takto jsem hledala a velmi pozitivně strávila zhruba 8 let. Díky výcviku Kněžek staré Evropy jsem se pak dostala k rituálu Menarché - tedy uctění a oslavě první menstruace. To byl pro mě (tedy společně s přečtením knihy Rozkvétající žena) obrovský zážitek, který mne posunul vnitřně o velký kus dál v přístupu a vnímání sebe sama jako Ženy. 

Objevila jsem obrovskou vnitřní sebedůvěru, oporu ve své cestě, hrdost a vděčnost za dar ženství. Od té doby se stalo mnoho dalších úžasných věcí, za které jsem velmi vděčná.

Nyní stojím pevně ve své ženské síle, a čerpám z ní moudrost. Konečně vím, kdo jsem. Jako bych získala pevné základy pro svoje bytí. 

Nelze říci, co konkrétně bylo tím transformačním spouštěčem. Děje se to všechno postupně, dílky skládačky se postupně spojují - a to stále se zrychlujícím tempem. Je to jako vždy, když se na něco zaměříte, informace najednou přicházejí ze všech stran.

Cítím neskonalou vděčnost za všechny zkušenosti, kterých se mi dostalo a také za všechny moudré ženy, které jsem mohla na svojí cestě poznat. 

  V současnosti vedu ženské kruhy a snažím se inspirovat další ženy, aby důvěřovaly sobě a svému tělu, aby se spojily se svým vnitřním cyklem a poznaly svou dokonalost a moudrost. 

Protože takové my ženy jsme, jen si musíme dovolit to opravdu uvidět a žít. 

PS: právě připravuji rituál menarché zde na Vysočině... (první termín předběžně 17.3.)  info o rituálech: https://www.duhovy-strom.cz/zenstvi-a-muzstvi/  +článek o menarché zde na blogu.