Rituály v novoluní

 Nov je zajímavá příležitost pro vědomou práci na sobě, například rituál. Je to totiž zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Je to správný čas pro očistu /na fyzické i psychické úrovni/, zbystřuje se intuice, je cítit energie vzestupu a růstu. Proto je krásné se na to nacítit, a věnovat chvilku sami sobě, abychom si uvědomili příležitost ještě trošku napomoci vesmíru při plnění našich přání :-) Ano, tím se dostávám k návrhu - což takhle malý rituálek? 

Silná transformační energie novu trvá cca 3 dny. Je na vás, jak moc to chcete prožívat, kolik máte času... Jde jen o to, abyste se v klidu naladili na svůj záměr. Pokud bych mohla poradit, začala bych s očistou fyzickou - navrhuji třeba jednodenní půst, nebo pití pouze ovocných (či zeleninových šťáv), aby se tělo pročistilo a odpočinulo. Uvidíte, jak se vám ve velmi krátké době zbystří smysly a jak budete svěží. Následovat může meditace, ve které si například ujasníte další vaše kroky. Novoluní je totiž symbolem znovuzrození a nových příležitostí. Přichází tvořivá inspirace, a proto jí necháme volnou ruku, aby nás dovedla, kam je třeba. Plánujeme projekty, v hlavě sestavujeme plány, které po novoluní začneme realizovat. 

Poté, co jste si našli chvíli a utřídili myšlenky, můžete provést malý rituál. Sedněte si a do semínka vložte svoje přání, svůj záměr a vědomě, plně v přítomnosti jej zasaďte. Na závěr si můžete ještě vytáhnout kartu/karty, z vašeho oblíbeného balíčku a popřemýšlejte, co si z toho vezmete. 

Rituálů najdete na internetu mnoho, takže směle do hledání inspirace.  A nebo ještě lépe, inspirujte se a udělejte si to po svém !  :-)  Krásné novoluní...