Rituály jako transformační technika

Stále více si ve svém životě uvědomuji důležitost rituálů. Myslím ty rituály, které se denně opakují a které dávají člověku klid a pocit bezpečí, domova, jistoty... jako třeba ranní hrníček čaje a koukání z okna, ranní cvičení, způsob přechodu od probuzení do každodenní akce. A co takhle nedělní obědy v rodinném kruhu...Setkání s přáteli jednou za měsíc... Povídání si u večeře o celém dni ... Každý máme něco jiného, ale to naše soukromé "něco" je pro nás hodně důležité, protože se tím ukotvujeme v čase a pěstujeme si tvůj rytmus a pocit klidu. Ta pravidelnost je něco jako bezpečná náruč, v které je nám vždycky dobře. Ovšem jsou tu i další druhy rituálů. A o těch se teď s chutí chci rozepsat. Myslím tím rituál jako vědomou, hlubokou, hluboce smysluplnou a často léčivou cestu k sobě. Rituálem můžeme mnoho a mnoho situací a životních kroků vědomě oslavit/ oprostit se/ poléčit/ rozloučit se/ přijmout/ opustit/ odpustit/...

Můžete si vědomě prožít a vychutnat a užít Rituál první menstruace (pro maminky a dcery - přivítání nové ženy - tedy přerod dívky v ženu)

Předsvatební rituál (magická "rozlučka se svobodou", příprava nevěsty k velkému životnímu kroku (nejen) skrze sdílení s ostatními pozvanými ženami), Svatba (spojení dvou milujících se lidí nemusí být jen strohé úřední Ano, může to být celoživotní zážitek pro celou rodinu a přátele, opravdové spojení a hluboké souznění podpořené prastarými tradicemi) Předporodní rituál (podpora maminky, sdílení mezi ženami, předávání zkušeností, uklidnění pochyb, zmírnění případných strachů, požehnání, společné tvoření...), Poporodní rituál (přivítání miminka a uctění maminky a jejího těla, podpora ze strany rodiny a přátel, sdílení zkušeností, přání a požehnání ...)

Samozřejmě mohu rituál připravit i pro vědomé rozpuštění pout s někomu, s kým už je sdílet nechceme. To je rozchodový/rozvodový rituál - ten lze použít nejen pro rozloučení se s osobou, ale i s bytem, autem, místem.... S něčím, co si podle vás zasluhuje důstojné a hlavně definitivní odloučení od vás. (tím, že to uděláte vědomě, s vážností a přítomností v daném okamžiku, už to ukončíte napořád a nebudete mít pocit neukončenosti) Osvobodíte se od daného člověka, věci či situace.

Je možné a také velmi důležité rozloučit se s nenarozeným miminkem, nebo odchodem či smrtí blízké osoby...

Od chvíle, kdy jsem jen přičichla k těmto magickým chvílím sebe-proměny, věděla jsem, že je to i moje cesta. Proto bych vám chtěla nabídnout možnost projít si překrásnými rituály společně se mnou. Ráda vám rituál připravím a provedu vás jím