Rituál přivítání dítěte

K mým srdcovým rituálům už asi neodmyslitelně patří rituál přivítání děťátka. Je to překrásný obřad (rituál), při kterém se sejde rodina a přátelé a společně přivítají nové dítě - rozumějte Nový život - v rodině. 

Není to jen přátelské setkání, je tam přidaná hodnota v hloubce rituálu. S velkou radostí plním úlohu průvodkyně rituálem, dbám na posloupnost kroků v něm, na to, aby se hosté a hlavně rodina cítili v bezpečném a láskyplném kruhu. 

O jednom takovém rituálu se můžete dočíst zde  (krásný článek od mé báječné kamarádky Markéty Prchalové)  a o zatím mém posledním rituálu se rozepíšu teď. 

Oslovili mě velmi milí lidé, Lenka a Ludvík, kterým se před několika měsíci narodila krásná dceruška Anna Helena. Oba jdou už dlouho vědomě životem a chtěli svou milovanou přivítat na světě rituálem, v kruhu své rodiny a mnoha přátel. Bleskurychle jsme domluvili termín, a povídali si o představách, jak to bude probíhat. Byla to jednoduše radost. 

Čirou radostí lze nazvat i celý průběh rituálu, protože se sešli báječní lidé s otevřeným srdcem. Přišli na pozvání svých přátel, svojí rodiny - jak já říkám, svého kmene. A tak bylo snadné ve všech podnítit radost z přítomnosti a radost z děťátka, které do tohoto kmene přišlo. 

Nejprve jsem uvedla všechny do kruhu (a Lenka s Ludvíkem mají hódně pěkný kruh v zahradě - vybudovali tam rituální ohniště se vším všudy (počítali se světovými stranami, elementy, mají tam krystaly...nádhera!!) a pověděla jsem, proč jsme se sešli, co budeme zhruba dělat a co ode mě mohou očekávat :-D 

Poté jsem s vykuřovadlem obešla celý kruh (asi 30lidí) a pročistila jak prostor, tak lidičky. Následovalo propojení s rodovými liniemi, vzpomínky na naše předky a zvědomění si vděčnosti za ŽIVOT. Velmi hluboce promluvili oba novopečení rodiče o sobě, společném příběhu, o svých blízkých a rodičích. (kteří tu byli přítomni...) Prostě láska a vděčnost...

Někteří z přátel přinesli s sebou šamanské bubny, a jiní zase digeridoo a tak jsme mohli prožívat obřad v doprovodu uzemňující hudby, která nás ještě intenzivněji nesla rituálem a držela v naprosté přítomnosti. Děkuji za to!! 

V průběhu přivítání tedy kromě příběhů rodiny zazněla i překrásná požehnání od srdce všech přítomných. Bylo velmi dojemné slyšet tolik slov naplněných čistou láskou, tolik ryzí LÁSKY !! Nakonec dostali prostor ještě rodiče malé princezny a také prarodiče. (a to už jsme plakali skoro všichni, jak to bylo krásné  :-D ) A požehnání bylo dokonalé, kompletní - maličká byla a je zcela zahrnuta láskou celé široké rodiny. 

Na závěr jsme se přesunuli na okraj kruhu a Lenka s Ludvíkem poděkovali Matce Zemi za hojnost, kterou je zahrnuje. A za život jako takový. Do připravené jamky v zemi vložili krystaly, bylinky, placentu,...a navrch zasadili krásnou bujnou levanduli, které jsme všichni požehnali.  

Následovalo ukončení rituálu, poděkování všem a pak už kolektivní veselí, a neorganizovaná zábava :-D  

Za sebe bych ráda řekla, že taková setkání s novými lidmi (teď už přáteli) jsou pro mě obrovským darem. Cítím vděčnost a nekonečnou vnitřní radost za to, že jsem přítomna okamžikům, kdy jsme obklopeni čistotou a láskou, že plujeme společně na vlnách opravdovosti. DĚKUJI !!