Proměny ženy - jak se v tom vyznat :-)

Žena se neustále mění, týden co týden je prostě chtíc nechtíc jiná. Je to někdy poměrně náročná úloha - vyznat se sama v sobě. :-) Víte o čem mluvím? Ano, náš menstruační cyklus si s námi někdy (ne)pěkně zahrává. 

Podíváme se na to dnes trošku zblízka. A možná taky z jiného úhlu. Jistě jste vypozorovaly, že se to všechno v určitém období opakuje. Ty nálady, stavy, situace.. A co takhle si s tím trošku pohrát? Co kdybychom všechny od příští menstruace začaly novou kapitolu. Co kdybychom prostě začaly poslouchat, co naše tělo říká a co cítíme. Je to jako když otevřeš dveře do Narnie :-) 

To, co každý měsíc proklínáš a vůbec se na to netěšíš, se stane tím, na to už netrpělivě čekáš, aby sis to mohla užít naplno. Ne nezbláznila jsem se:-) Mluvím o přijetí menstruace jako DARU ženství. O něčem tak výjimečném, jako je schopnost těla vyloučit nepoužité vajíčko v potůčku krve. 

Mluvím o menstruaci, jako o tenké červené niti, která se táhne ženskou linií po věky věků. Je to nit příběhů... nit, která nás všechny spojuje, ať jsme odtud, nebo odjinud. Všechny jsme Ženy, všechny můžeme předávat zkušenosti a moudrost dalším Ženám. To nás spojuje. 

Během měsíce/cyklu procházíme plynule čtyřmi fázemi proměn - je to jaro, léto, podzim, zima - nebo to lze vyjádřit v archetypech, dívka/panna, milenka, matka, stařena (přičemž zima/stařena je období krvácení)

Je to dnes již poměrně hojně probírané téma, díky úžasným knihám můžete nastudovat do detailu jednotlivé fáze. 

Kladu si však otázku, do jaké míry jsme schopné a ochotné na sobě zapracovat a menstruaci a své vlastní proměny opravdu přijmout jako dar. Protože toto pochopení jde ruku v ruce s tím, jak vnímáme svoje vlastní tělo, jak přijímáme svou sexualitu. 

I k tomu vám může přispět vědomé prožití rituálu, nebo víkendový kurzík, kde se tomu všemu podíváme pod pokličku. Budeme pracovat se zmíněnými archetypy, konečně si uvědomíme, že jsme úžasné a překrásné ve svém dokonalém těle. Budeme kreslit, tvořit, dopřejeme si vonnou masáž, sdílení příběhů a zkušeností... 

Dopodrobna se seznámíme s archetypy a ukážeme si, jaký přínos může mít jejich poznání. 

Věřím, že vlastní, osobní prožitek je neporovnatelně silnější a trvalejší, než přečtení stovky knih. 

Zaujalo vás toto téma? Chcete se přihlásit na kurz? Máte zkušenost, se kterou se chcete podělit? pak mi napište na duhovystrom@email.cz  nebo na fb Duhový strom - ženství a rituály, probuzená moudrost 

 Krásné pohodové dni !! Pavlína