Potřebujeme to všechny !

Každá z nás má jiné sny, touhy, potřeby. To je jasné. Nejspíš se ale shodneme, že je jedna věc, kterou potřebujeme všechny jako sůl. Co to je? 

Říkejte si co chcete, ale podle mě je to ODPOČINEK / ČAS PRO SEBE. To je táááák důležité, že se to snad nedá popsat. Víme to, a přesto si s tím nedokážeme poradit. Jak je to možné? 

Vlastně jednoduše. My jsme totiž tak báječné a úžasné, že se staráme o děti, muže, domov, do toho práce, přátelé, občas se tam vejde i nějaký koníček... ale najít si čas jen tak pro sebe, nebo chvíli nic nedělat a jen tak BÝT, to už je vážně oříšek. A když už jednou sedíme v obýváku, tak se v hlavě začne odehrávat peklo = seznam toho, co vlastně zrovna teď nestíháme a proč si ten čas pro sebe nemůžeme dovolit. Ach jo... Jestli my nejsme náhodou v podvládí svého vnitřního kritika, a iluzí, že musíme být dokonalé ve všem najednou..

A teď filosofická otázka: A nebudeme my náhodou ještě báječnější, když budeme odpočaté a šťastné? 

Vsadím se, že ANO :-D  Protože když je šťastná žena, je šťastná celá rodina. Tak směle do toho milé ženy, pojďme si to DOVOLIT !! (což je sám o sobě proces, vzhledem k množství povinností, které jsme si - a teď pozor - SAMY daly. ) 

 Žena přímo bytostně potřebuje být sama se sebou, aby se mohla spojit se svou vnitřní přirozenou moudrostí. Aby mohla být propojena se svým srdcem a intuicí. Jen potom může být v psychické pohodě a tu šířit i kolem sebe. 

Začněme tedy!! Uvidíte, jak se prosvětlíte, jak budete najednou víc zářit a dělat vše s větší lehkostí. Dobře vím, že to není jednoduché, nějakou tu hodinku týdně si vzít jen pro sebe. Ale svět se nezboří, když u něčeho nebudete, či nestihnete uklidit, to mi věřte. Naopak ostatní velmi brzy pochopí, jak moc je to pro všechny přínosné, když si odpočinete. 

Položte si pár otázek - Jak je to dlouho, co jsem byla naposledy na procházce, masáži, v sauně, na výletě, na dobrém jídle, s kamarádkami, v divadle, nebo prostě jen tak sama ?  - tedy jinak - Jak je to dlouho, co jsem naposledy dělala něco jen a jen podle sebe, a ne podle ostatních? 

A poslední otázka  -  Proč odsouvám svoje potřeby do pozadí, když ten nejdůležitější člověk v mém životě jsem JÁ ? 

(tyto a další otázky si budeme pokládat na POMALÉM DNI, na který vás srdečně zvu)

Ještě jednou tedy volám, začněme tedy !! :-) Je nejvyšší čas udělat něco krásného pro sebe. Dopřejme si péči a starejme se o sebe s láskou. 

Krásné dni přeji všem, Pavlína, alias Duhový strom

PS: a když budete chtít udělat něco krásného pro sebe společně se mnou, moc ráda vás uvidím zde