Posvátná vykuřovadla

S vykuřovadly jsem se setkala už jako dospívající dívka v několika zajímavých knihách. Věděla jsem, že jsou součástí rituálů už tisíce let. Věděla jsem také o jejich očistných a léčebných účincích. Co jsem ale netušila je, jak mně začnou bavit v dospělosti a jak často je budu sama používat. 

Často (a těší mně, že čím dál častěji) provádím různé rituály - jako očistu prostoru, rituál odpouštění, ukončení, nebo naopak předporodní, poporodní... - a jejich součástí je práce se živly. Vykuřovadla se řadí k živlu větru. Díky němu posíláme vzdušná poselství, modlitby, posíláme pryč starosti atd.

Kouzlo vykuřovadel tkví v tom, že v nás díky svému složení  - pryskyřice, bylinky, vonné esence, dřívka... - dokáží navodit stav uvolnění, zlepšit náladu, spojit s říší andělů či jiných bytostí... a nebo (a to mě na tom hodně baví) dokáží povznést energii a nastolit dokonalé prostředí pro obřad či rituál. Je z nich přímo cítit posvátnost, jako bychom se propadli v čase do dob starých civilizací a jejich vědění a úctě k bylinám. 

Na trhu je k dostání obrovská škála různých vykuřovadel, můžete ale vyzkoušet i zdánlivě obyčejné bylinky z vlastní zahrádky. Každá nese svou jedinečnou energetickou informaci a věřím, že pokud vás intuitivní použití kterékoliv z nich láká, má to svůj smysl. Nechte se vést....:-) 

Ráda bych s vámi posdílela jeden můj naprosto výjimečný zážitek. V rámci absolvování posledního víkendu "živlového ročníku" kněžek jsme společně míchaly nádherné vykuřovadlo. Nejde ani tak o jeho složení (i když to by vyšlo na samostatný článek, jak je to zajímavé) tak o to, v jak posvátném ženském kruhu bylo namícháno. Představte si zhruba dvacet žen, naladěných v největší důvěře a pokoře, které vědomě a s plným soustředěním v hmoždíři, či jinak, drtí vonné pryskyřice, bylinky, růžové lístky... V naprosté čistotě a lásce... Nevím, zda jsem někdy zažila něco úžasnějšího. Posvátná vůně myrhy, kadidla, cedru, jasmínu..... zaplnila celou místnost, každou buňku našich těl a celá naše srdce. Chvílemi jsem se vracela do dob svých minulých životů, kdy jsem dělala v léčebném chrámu to samé. Byla to taková nádhera!!! 

Následně jsem použila vykuřovadlo na úplňkové meditaci, či rituálu v přírodě. Má v sobě obrovskou sílu a čistotu. A pro mě má rozhodně přidanou hodnotu, protože jsem byla přímo u jeho vzniku a sama tam vkládala lásku, vděčnost a další informace. 

Podzim je jako dělaný pro vykuřování a očistu. Tak směle do toho :-)