Magická jeskyně u vodopádu a neplánovaný rituál

Znovu a znovu se nechávám překvapovat tou nekonečně bohatou paletou barev a tváří mojí milované Matky Přírody. A ještě víc překvapená jsem z toho, jak naplňuje moje srdce a mluví ke mně. Před několika dny jsem zažila hned několik naprosto úžasných zážitků spojených s touto jemnou komunikací.

Minulý týden se mi splnilo hned několik velkých dávných snů. :-) Navštívili jsme s rodinou vodopády řeky Krky (ano, Vinnetou!! :-))  Po příjezdu mne totálně odrovnalo to množství lidí. To jsem opravdu nečekala. Když jsem ale poprvé spatřila vodopády a tu překrásnou scenérii kolem, na všechny lidi jsem jako mávnutím proutku zapomněla. Všichni proudili kolem hlavního jezera ve snaze získat co nejlepší fotku, a užít si koupání. Zatímco já...

 Jak už je mi přirozené :-), šla jsem svou vlastní cestou a přitom jsem našla jedno překrásné místo, které evidentně nikoho jiného nezaujalo. Tak jsem se ocitla sama v malé jeskyni.

Zcela mě pohltila a přilákala její energie. Jako by mě volala k sobě. Byla to návštěva v lůně Matky... Moje srdce slyšelo její láskyplné pozvání do této svatyně. S pokorou jsem tedy vstoupila a uklonila se moudrosti a kráse Matky přírody. 

Všude kolem ze stropu crčely proudy kapek vody a na zemi se tvořila malá jezírka. Stropem jeskyně prorůstaly kořeny mohutného stromu přímo nade mnou. Bylo to magické, přímo jako bych sestoupila do vnitřního světa Země. 

Udělala jsem krok, a přímo posvátně, s pokorou, pohladila stěny jeskyně. Poděkovala jsem za to, že mohu žít tak krásný život v hojnosti, který mne přivedl až sem. Poděkovala jsem za dary přírody...Za velkoryse otevřenou náruč, ze které všichni vycházíme a čerpáme, a nakonec se do ní vracíme... Srdce mi bušilo jako o závod, byla jsem dokonale nasycena tou energií a vděčností, že tohle můžu cítit a prožívat. Naslouchala a nasávala jsem moudrost Matky Přírody... Nakonec naší tiché rozmluvy jsem sklonila hlavu, a přímo před sebou jsem uviděla jezírko ve tvaru srdce! Naplnila mě radost a láska...

Potom už mě ze všeho vytrhl zvuk kolemjdoucích turistů, kteří dychtivě mířili k vodopádům. Pak jsem se k nim tedy vydala také. A musím přiznat, že to byl jeden z nejkrásnějších výletů v mém životě. Tak skvostná dokonalá příroda! Taková nádhera! Ta hojnost, voda a vodopády doslova všude, tolik různých forem života!    ale to není vše ! :-)

Když jsme pozdě odpoledne zakončili okruh na stejném místě, odkud jsme přišli, znovu jsem vnímala silné volání "mojí" jeskyně. Ráda jsem ho vyslyšela a šla se rozloučit. Cítila jsem, že prostě musím zajít na to místo ještě jednou, uctít tu chvíli a poklonit se Matce Zemi. Poděkovat za tu neskonalou krásu, kterou tento den obdařila moje oči, mysl a srdce. Potom jsem se opláchla vodou z jezírka ve tvaru srdce. Byl to nádherný, vědomý, rituál v plné přítomnosti.

Zkuste to taky :-)