Bublifuk a narušení časoprostoru

17.04.2018

Dneska dopoledne jsem zažila díky svojí dceři velmi zajímavý a hluboký zážitek. Koupila jsem jí totiž bublifuk. To samozřejmě není vše, ale tahle informace je základem milého příběhu, který vám chci povědět.

Byla na celkem nepříjemném zubařském zákroku a tak jsem měla pocit, že jí určitě potěší návštěva hračkářství hned vedle :-) Byla jsem připravená na to, že mě to něco bude stát a po pravdě v tu chvíli mi to i bylo jedno. Byla jsem za nás obě ráda, že je to za námi. Dcerka prošla celý obchod a zcela jednoznačně a nekompromisně si vybrala bublifuk za 24,-Kč :-)

Hned jak jsme vyšly z obchodu, musely jsme pochopitelně bublifuk rozdělat a začaly se dít překrásné věci. Držela jsem tu lepkavou nádobku, zatímco moje malá růžová víla s dlouhými vlásky běhala a naprosto dokonale a bezstarostně hopsala po ulici mezi lidmi a foukala všude kolem sebe desítky a desítky nádherných duhových bublinek.

Byla v tu chvíli tak dokonale roztomilá a ryzí, nadšená a nevinná, že ta chvíle se stala dokonale dokonalou. 

 Smála se na všechny lidi kolem a všichni se smáli s ní. Zastavilo se s námi několik babiček s holemi, pár dědečků, uspěchaných žen s nákupem a několik mužů v montérkách - a jejich oči se na chvíli zase rozzářily, na chvíli se zastavili v pohybu, v proudu myšlenek... Jako by se najednou všechny starosti rozplynuly, všechen shon ustal a na chvíli se zastavil čas. 

Neexistovalo včera ani zítra, bylo jen TEĎ A TADY. A RADOST. Všechno bylo tak barevné a nasycené radostí a životem, čirou dokonalostí. Nebylo nic víc, ani nic míň, nebylo žádné co kdyby... Bylo to DOKONALÉ.

Vím dobře, že život není procházka růžovou zahradou, ale když potkáte na ulici takovou krásnou tančící vílu, na chvíli se to tak může zdát. Přemýšlela jsem, jestli může být něco víc, než tyhle krásné dokonalé chvilky. Na nic lepšího jsem nepřišla.

Krásné je, že jich mám v paměti několik, na které nikdy nezapomenu. Jsou to krátké chvíle, přesně jako ta dneska, které ale nikdy nevyblednou a nic je nedokáže přemazat v paměti. Jsou to okamžiky, kdy VÍM, že je krásné žít. Že to všechno stojí za to.

Kéž všichni občas prožijeme tenhle opojný pocit, že je na světě všechno v pořádku, vděčnost za každou zázračnou chvíli tady. Přeji vám i sobě, ať si užíváme víc tady a teď, ve vděčnosti a lásce.