Postřehy z vědomého života, pozvánky na akce, informace 
.

veškeré články, akce, novinky a mnohem víc najdete vždy na facebooku na veřejném profilu Duhový strom - ženství a rituály, probuzená moudrost.

Žena se neustále mění, týden co týden je prostě chtíc nechtíc jiná. Je to někdy poměrně náročná úloha - vyznat se sama v sobě. :-) Víte o čem mluvím? Ano, náš menstruační cyklus si s námi někdy (ne)pěkně zahrává.

Během života se dostáváme do několika velmi zásadních vývojových fází, během kterých projdeme velkou změnou. Například nástup do první třídy, první menstruace, první milování, svatba, těhotenství, porod, a další a další. (Píšu primárně o ženách a pro ženy, nicméně chlapci a muži samozřejmě mají také své "velké přerody")

Znovu a znovu se nechávám překvapovat tou nekonečně bohatou paletou barev a tváří mojí milované Matky Přírody. A ještě víc překvapená jsem z toho, jak naplňuje moje srdce a mluví ke mně. Před několika dny jsem zažila hned několik naprosto úžasných zážitků spojených s touto jemnou komunikací.

Oslavy slunovratu jsou celosvětovým dávným zvykem. Staré kultury (Keltové, Norové, Slované...) věřily, že v tu dobu ožívá magie a otevírají se brány do jiných světů. Slunovratová noc, též zvaná Svatojánská, je dobou, kdy jsou nadpřirozené bytosti nejaktivnější a lidé mohou nahlédnout i do budoucnosti.

Nebojte, hned vysvětlím ten poněkud zvláštní nadpis. Má se to totiž tak: jistě nejsem zdaleka sama, která si všimla, že my ženy jsme přímo přebornice v "to zvládnu". A to je zároveň náš motor (protože toho zvládneme opravdu, ale opravdu hodně) a náš jed (protože si toho nakládáme prostě moc). A jak z toho potom ven?

Znovu jsem si dovolila splynout s živly. Tentokrát jsem se vnořila do hloubky vody - tedy emocí. Práce s emocemi je dlouhodobý proces, učíme se to vlastně celý život. Nalézáme také mnohé taktiky, jak utéct sami před sebou, nebo jak zametat rozjitřené emoce někam do šuplíku. Jaké je pak překvapení, když se jednou za čas přeplněné šuplíky vysypou :-)...

Dneska dopoledne jsem zažila díky svojí dceři velmi zajímavý a hluboký zážitek. Koupila jsem jí totiž bublifuk. To samozřejmě není vše, ale tahle informace je základem milého příběhu, který vám chci povědět.